Město Marsa Alam je mezi turisty možná méně známá část Egypta a díky své jižní poloze zde můžete zažít letní počasí i v zimě. Délka letu - cca. 4 hodiny - není to únavná dlouhá cesta, transfer je dobře zorganizovaný. Hotely uspokojí všechny potřeby. Oblast je vhodná pro milovníky šnorchlování, většina hotelů má vlastní mola, která poskytují přímý přístup ke korálovým útesům z pláže. Casa Blue Luxury Resort mohu všem jen doporučit, pokud si chtějí odpočinout v nejlepším hotelu v okolí.
Ubytování
V Egyptě jsme byli čtvrtinu času, ale nikdy jsme se nesetkali s hotelem tak vynikající kvality. Hodnocení 5* je platné i podle evropských norem. Čistota je bezvadná, personál je milý a pozorný, ale ne vtíravý, a pohodlný pobyt je zaručen díky zásadě "pouze pro dospělé". Hotel je vzdálen cca. Nachází se 15-20 minut daleko. Má soukromou písečnou pláž a dlouhé molo vedoucí ke korálovému útesu, na místě jsou také možnosti potápění a hotel má také 3 vyhřívané bazény. Čistota, personál a jídlo jsou to, co v tomto hotelu opravdu vyniká.
Strava
Kromě tří bufetových jídel denně nabízí hotel možnost pozdní večerní večeře, která dává i těm, kteří se vracejí z celodenního výletu, možnost zažít pravidelnou bufetovou večeři. Dále jsou v hotelu na několika místech bary a kavárny s různou otevírací dobou, takže jídlo a pití si hosté mohou sehnat prakticky kdykoliv. Výběr jídel je rozmanitý, každý den jiná tematická večeře. Co bych vyzdvihl je, že v hotelu je zaměstnán speciální pracovník, který kontroluje kvalitu nabízeného jídla, a když je moc zima, zavolá kuchaře a nechá vyměnit. Takovou pozornost a preciznost jsem nikde jinde nezažila a asi proto jsme za celý týdenní pobyt nezaznamenali žádné zdravotní problémy, které jsou v Egyptě běžné, a to i přesto, že jsme si troufli konzumovat všelijaká jídla a nápoje, které se běžně nedoporučovaly - syrová zelenina, ovoce, led v nápojích.
Služby hotelu
Oproti Adults Only kladou velký důraz na klid a pohodu hostů, ale pokud hledáte zábavu, animátoři poskytují denně několik sportovních příležitostí a každý večer pobaví hosty zábavnou hudbou a tanečními show. Přehlídky končí nejpozději ve 23:00, aby hosté měli nerušený odpočinek.
Pláž
Hotel má vlastní, oplocenou, písečnou pláž, která je tak čistá, že se písek denně shrabuje, aby se odstranily veškeré odpadky. Na pláži jsou hostům k dispozici lehátka a slunečníky, za větrného počasí jsou dokonce zřízeny větrolamy. Voda je na dlouhý úsek velmi mělká, dá se projít do křišťálově čisté vody. Dlouhé molo na pláži vede ke korálovému útesu, kde jsou také možnosti potápění a šnorchlování. Divoká zvěř je tam krásná jako v dokumentech.
Tato recenze byla přeložena automaticky přes Google Translate